Switch to English

stomatologická klinika
dlouholetá péče s tradicí kvality

facebook

Implantologie


Umístění implantátu Straumann

Implantologie řeší problém náhrady chybějících zubů pevnou konstrukcí (korunka nebo můstek) bez nutnosti broušení sousedních zubů.

V současné době se náhrada implantátem stává metodou první volby. Může nahradit ztracený zub bez nutnosti brousit a spojovat sousední zuby do můstku, může zajistit stabilitu snímatelné celkové náhrady nebo ukotvit pevnou zubní náhradu na několika implantátech u bezzubých čelistí. Výrazně tak dokáže zlepšit funkci a estetiku chrupu a u bezzubých pacientů změnit kvalitu života.

Dentální implantáty se vyrábějí z titanu nebo jeho slitiny s různě upraveným povrchem pro rychlé a bezpečné vhojení do kosti. Vhojený implantát slouží jako pilíř (umělý kořen), na který se upevňuje tzv. suprakonstrukce – korunka nebo fixační zařízení pro upevnění zubní protézy. Zavedení implantátu je v rukou zkušeného implantologa bezpečnou metodou a patří k běžným léčebným výkonům na naší klinice.

V případě, že se rozhodnete pro tuto formu náhrady chybějících zubů, budete pozváni na konzultační vyšetření spojené s rentgenem, kde zkušený odborník určí, je-li tato forma pro Vaše zuby vhodná a přínosná. Případný zákrok je pak prováděn v lokální nebo celkové anestezii.

 

Implantáty nejvyšší kvality - Straumann

Implantáty StraumannPoužíváme pouze špičkové výrobky té nejvyšší kvality. Pro ty nejnáročnější pacienty jsme zvolili osvědčené švýcarské implantáty značky Straumann, jejichž výrobci se opírají o více než 40 let klinických výzkumů. Jsou spolehlivé, jednoduché, flexibilní a hlavně klinicky prověřené. Vyznačují se zkrácenou dobou hojení a širokou škálou možností výběru vhodné zubní náhrady.

Implantáty poměr - Dentis

Implantáty DentisNašim pacientům dále nabízíme, implantační systém Dentis. Tento korejský výrobce s 5letou historií garantuje kvalitu svých výrobků a rychle reaguje na požadavky implantologů. Tradičním výrobcům implantátů konkuruje především cenou při zachování vysokého standardu kvality.

Troufáme si tvrdit, že v implantologii patříme mezi přední pracoviště v České republice. Za naší prací stojí dlouholetá praxe v oboru, studium nejnovějších světových trendů, absolvování odborných stáží na prestižních světových univerzitách, pravidelná účast na mezinárodních kongresech. Důkazem jsou i námi organizované přednášky a školení, kterých se zúčastňují odborníci z tuzemska i zahraničí.

 

Chirurgie

Naši lékaři provádí širokou škálu stomatochirurgických výkonů - od jednoduchých extrakcí zubů až po složité chirurgické odstranění zubů moudrosti, mnohočetné extrakce při kompletní rekonstrukci chrupu. V rámci chirurgické sanace odstraňujeme i několik zubů (popř.kořenů) v jednom sezení, a to v místní nebo celkové anestezii s okamžitou náhradou, tj. provizorní protézou.

Odstraňujeme cysty a nezhoubné novotvary čelistí, slinných žláz i měkkých tkání dutiny ústní a obličeje, ošetřujeme i úrazy zubů a čelistí nevyžadující hospitalizaci.

Velkou pozornost věnujeme regeneraci a rekonstrukci kosti – tzv. bone managementu. Kvalitní kost totiž tvoří nutný základ pro případné umístění dentálních implantátů či dalších zubních náhrad.

Sinus lift


Sinus lift operace
Na klinice provádíme i tzv. sinus lift operaci, která řeší případnou kostní nedostatečnost horní čelisti pro umístění zubních implantátů.
Operace probíhá podle složitosti zákroku v lokální či celkové anestezii.
 

 

 

 

 

Autotransplantace


Přenos kostního bloku
Při větší ztrátě kosti (např. po úrazech) provádíme i složitější přenosy kostních bloků. Jedná se o tzv. autotransplantaci - pacientovi z místa, kde je kosti dostatek, přeneseme kostní bloček do místa defektu. Po zhojení můžeme v ošeřeném místě bez potíží implantovat.

Bone grafting


Operace náhrady tzv. umělou kostí
Při ztrátě kosti v důsledku parodontózy provádíme její náhradu tzv. umělou kostí. Tím docílíme obnovení podpůrných tvrdých i měkkých tkání kolem zubů.

 

Syndenta nabízí špičkovou úroveň stomatochirurgie, ta je založena na tom nejlepším technickém vybavení kliniky, dlouholeté praxi a pravidelném studiu nových technologií. Zakládáme si i na skutečnosti, že naši kliniku navštěvují pacienti, kteří byli v minulosti nespokojeni s prací jiných lékařů.

Zeptejte se našich lékařů

Jméno: 
E-mail: 
   
Předmět: 
Text: 
 

Question our doctors.

Name: 
E-mail: 
   
Subject: 
Text: