Switch to English

stomatologická klinika
dlouholetá péče s tradicí kvality

facebook

Mikroskopická stomatologie


Mikroskop Carl Zeiss používaný klinikou Syndenta
Operační mikroskop představuje pro stomatologii jeden z velkých kroků kupředu. Narozdíl od vyšetření či zákroku sledovaných pouze lidským okem nabízí výrazně lepší a detailnější výsledky a umožňuje ideální ergonomii práce.

Naše pracoviště je vybaveno dvěma špičkovými mikroskopy Carl Zeiss, se kterými pracujeme již řadu let. Dentální mikroskop je neocenitelným přístrojem při endodoncii i jiných zákrocích. Umožňuje mimo jiné včasné nalezení a minimálně invazivní léčbu zubního kazu, je používán i pro přesnou protetiku (např. kontrola preparace pro zubní můstky a  zubní korunky). Mikroskop využíváme i při kontrole výroby můstků a korunek.
Každý lékař přitom pracuje s lupovými brýlemi.

Důležité je především dobře vidět!

 

Endodoncie

Zuby mají různý počet kořenů a kanálků, které se dají velmi často jen obtížně ošetřit, a to zejména bez zkušeností, trpělivosti a patřičného vybavení.

Na našem pracovišti provádíme endodontické ošetření pod kontrolou dentálního mikroskopu za pomocí apexlokátoru, endomotoru, nikltitanových nástrojů a přístrojů na 3D plnění kořenových kanálků.

Všechny tyto přístroje a nástroje ovšem musí ovládat a precizně používat ošetřující lékař, tato nejdůležitější podmínka bývá velmi často pacienty opomíjena. Proto se snažíme neustále školit a zdokonalovat naše techniky ošetřování na praktických i teoretických kurzech v České republice i zahraničí.


Endodontické ošetření
Zubní kanálky a dřeňová dutina zubu obsahují zubní dřeň. Jejím ošetřením se zabývá endodoncie.

Pokud dojde k poškození zubní dřeně (úraz, hluboký kaz, preparace na zubní korunky apod.), je nutné zasaženou tkáň ošetřit.

Ošetření spočívá v překrytí a zachování živé dřeně nebo v jejím odstranění, dezinfekci a hermetickém uzávěru systému kořenových kanálků. Tím je možné zachránit zub, který by byl v minulosti byl odsouzen k vytržení (extrakci).

Takto ošetřený zub může při správné zubní hygieně pacientovi sloužit bez bolesti ještě mnoho let. Endodontické ošetření na klinice Syndenta znamená narozdíl od jiných špičkovou kvalitu, díky několikaleté praxi s dentálním mikroskopem.

 


Odstranění zalomeného nástroje po endodontickém zákroku
S pomocí operačního mikroskopu ošetřujeme komplikované kořenové kanálky, odstraňujeme zalomené kořenové nástroje a uzavíráme perforace kořenů.

Tam, kde selhává standardní postup, pomáháme my!

Toto pracoviště používá operační mikroskopMikroskop, který nepatří mezi standardní vybavení zubních lékařů, dává klinice možnost zabývat se i mikrochirurgií a nabídnout tak pacientovi opravdu detailní a precizní ošetření.

 

Zeptejte se našich lékařů

Jméno: 
E-mail: 
   
Předmět: 
Text: 
 

Question our doctors.

Name: 
E-mail: 
   
Subject: 
Text: