Fotokompozitní výplň

„Bílá výplň“ nahradí zubní tkáň ztracenou nejčastěji z důvodu zubního kazu. Je zhotovena přímo v ústech pacienta a oproti jiným materiálům umožní odstranit jen samotný zubní kaz a ponechat více zdravého zubu.

Endodontické ošetření

„Ošetření kanálků“ spočívá ve vyčištění kořenového systému uvnitř zubu a jeho následné zaplnění. Nejčastější indikací je bakteriální infekce uvnitř kanálků nebo zánět zubní dřeně.

Korunka

Metalokeramickou či celokeramickou korunkou obnovíme funkčně a esteticky celý destruovaný zub. Výrobek je zhotoven zubní laboratoří na základě otisku provedeného v naší ordinaci.

Můstek

Slouží k náhradě chybějících zubů, pokud nejsou vhodné podmínky pro implantaci. Sousední zuby se musí nabrousit na korunky, které se k sobě spojí přes mezeru po nahrazovaném zubu.

CEREC

Systém sloužící k výrobě celokeramické korunky přímo v ordinaci. Místo otiskovacích lžic využíváme skeneru. Celé ošetření probíhá v jedné návštěvě.

Snímatelná protetika

Není-li možné nahradit chybějící zuby korunkami či můstky, existuje možnost doplnění chrupu pomocí snímatelných náhrad. Velmi často je používáme i jako dočasné řešení před náhradou zubů pomocí zubních implantátů.

Implantace

Zubní implantát řeší problém náhrady chybějících zubů pevnou konstrukcí (korunka nebo můstek) bez nutnosti broušení sousedních zubů. Zkušený odborník určí, je-li tato forma pro Vaše zuby vhodná. Případný zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii.

Dentální hygiena

Zcela nezastupitelnou roli hraje dentální hygiena, pravidelnými návštěvami předejdeme vzniku zubního kazu i parodontóze. Bez správně prováděné hygieny nelze začít chrup spravovat, již jednou vyřešené problémy by se brzy objevily znovu.

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com